KRISTIAN LINDROOS

Baritone

Saturday, 4 January 2020

19:00

20 vuotta Strauss-iloa

loppiaisena Finlandia-talolla

Helsingin iloisiin loppiaistraditioihin kuuluvat Strauss-konsertit, jotka tulevana vuonna täyttävät 20 vuotta.

Juhlahenkeen viritetyssä Finlandia-talossa, karismaattisen kapellimestarin Atso Almilan ...

Monday, 6 January 2020

19:00

20 vuotta Strauss-iloa

loppiaisena Finlandia-talolla

Helsingin iloisiin loppiaistraditioihin kuuluvat Strauss-konsertit, jotka tulevana vuonna täyttävät 20 vuotta.

Juhlahenkeen viritetyssä Finlandia-talossa, karismaattisen kapellimestarin Atso Almilan ...

Saturday, 1 February 2020

20:00

Gabriel Fauré - Requiem

Evivakören, Muntra musikanter och Wegelius kammarstråkar

Henrik Wikström/Hanna Kronkvist, dirigent

Kristian Lindroos, baryton

Minna Nyberg, sopran

Friday, 7 February 2020

Saturday, 8 February 2020

Sunday, 8 March 2020

Tuesday, 31 March 2020

Wednesday, 1 April 2020

19:00

Varusmiessoittokunnan Finlandia -juhlakiertue

Konserteissa sinfoninen puhallinorkesterimme esittää isänmaallista musiikkia.
Finlandia-kiertueen solistina kuullaan niin Suomessa kuin muualla Euroopassa konsertoivaa baritoni Kristian Lindroosia.
Lindroos on Lappeenrannan laulukilpailujenm ...

Thursday, 2 April 2020

Friday, 3 April 2020

Saturday, 4 April 2020

Thursday, 9 April 2020

Thursday, 30 April 2020

Friday, 29 May 2020

Saturday, 11 July 2020

Thursday, 16 July 2020

Wednesday, 22 July 2020

Friday, 24 July 2020

Friday, 14 August 2020

Thursday, 27 August 2020

Thursday, 8 October 2020

Friday, 29 January 2021

  • 1